Warning: Declaration of tie_mega_menu_walker::start_el(&$output, $item, $depth, $args) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /home/gorgij/public_html/wp-content/themes/my-sahifa/functions/theme-functions.php on line 1966
تا زمانیکه به مقدسات توهین شود وحدت محقق نمیشود - پایگاه اطلاع رسانی دفتر مولانا گرگیج

تا زمانیکه به مقدسات توهین شود وحدت محقق نمیشود

مولانا محمد حسین گرگیج امام جمعه اهلسنت آزادشهر با توجه  به فرا رسیدن هفته وحدت پس از قرائت آیه های 92-93 سوره انبیاء (إِنَّ هَٰذِهِ أُمَّتُكُمْ أُمَّةً وَاحِدَةً وَأَنَا رَبُّكُمْ فَاعْبُدُونِ 92وَتَقَطَّعُوا أَمْرَهُم بَيْنَهُمْ كُلٌّ إِلَيْنَا رَاجِعُونَ 93) خطبه های جمعه (27 دی 92)را به این موضوع اختصاص دادند وخاطر نشان کردند: در ابتدای انقلاب به پیشنهاد آیت الله منتظری و با تایید رهبر فقید انقلاب، از 12 ربیع الاول تا هفدهم این ماه را به عنوان هفته وحدت نامگذاری کردند. از آن زمان تا کنون 25 کنفرانس بزرگ در کشورمان به همین مناسبت برگزار شده است اما سوال اینجا هست آیا این هفته وحدت یک شعار است یا یک حقیقت؟آیا وحدت عقیدتی است یا سیاسی؟ آیا واقعا وحدت از ته دل هست یا فقط ظاهر قضیه میباشد؟در حالیکه وحدت بین مسلمین در حال حاضر یک ضرورت دینی و ملی است و نباید مختص یک هفته و یک سال باشد بلکه باید تا ابد حفظ شود.gorgij.net

ایشان در ادامه ضمن انتقاد از رفتار یکطرفه از سوی مجمع تقریب افزودند:از زمان آیت الله بروجردی مجمع تقریب مذاهب اسلامی  تاسیس شد که در طول این مدت کتابها و مجلات زیادی توسط این مجمع منتشر شده است اما همیشه مسئله یکطرفه بوده و فقط به دوستی با اهل بیت دعوت شده است در حالیکه اهل سنت  نسبت به اهل بیت پیامبر(ص) محبت دارند و جزء مسلمات دینی و عقیدتی ما است.

امام جمعه اهلسنت آزادشهر ضمن مهم شمردن محبت اهل بیت از سوی اهل سنت اظهار داشتند:محبت اهل بیت در دل ما هست و آنرا جزء واجبات اهلسنت میدانیم پس ما را به محبت اهل بیت دعوت نکنید که تحصیل حاصل است.ما اهلسنت در هر نمازی برای  رسول الله و اهل بیتش درود میخوانیم  و احساس قلبی و محبت خود را اینگونه ابراز میکنیم.

مولانا گرگیج در ادامه انتقاد ازعملکرد مجمع تقریب گفت: از زمان تاسیس مجمع تقریب تا کنون  که مقالات، مجلات و کتابهای مختلفی نوشته شده عزیزان ما در مجمع بگویند که چند مقاله یا موضوع به خدمات و فضایل خلفای ثلاثه(رض)و صحابه کرام (رض) اختصاص داشته است؟ تا به حال چنین چیزی نبوده است وما ندیده ایم .آیا چنین محبتی یک طرفه نیست؟مگر خلفای راشدین جزء مقدسات اسلامی نیستند؟

خطیب جمعه اهلسنت آزادشهر در ادامه با توجه به مراسم عمرکشان در برخی از مناطق کشور ضمن انتقاد از این موضوع  آنرا خلاف شعار وحدت بیان کرد و فرمود: چندین سال از انقلاب میگذرداما متاسفانه هنوز هم مشاهده میشود که در گوشه و کنار کشور به مقدسات ما توهین میکنند که در آخرین مورد  آن به نقل از ایسنا درنقاطی از کشور عید الزهراء و مراسم عمرکشان برگزار میکنند طوریکه خود علمای شیعه به آن اعتراض داشتند پس چطور با وجود برگزاری چنین مراسم و توهین هایی وحدت به وجود بیاید.آیا دین فحاشی است؟ آیا توهین به مقدسات دیگران جزء دین است؟در حالیکه خداوند حتی ناسزاگویی به یک بت را هم ناجایز دانسته اند.

مولانا در ادامه خطاب به علماء و مراجع عظام گفت: سکوت مراجع عظام و علماء در برخورد با چنین مسائلی معنایی ندارد و باید با افراد افراطی و تندرویی که از هر قشر و گروهی هستند برخوردنمایند و مطمئن باشید اگر از جامعه  اهلسنت کسی به پیامبرو اهل بیت ایشان یا مقدسات دینی توهین کند ما آنرا جزو اهلسنت نمیدانیم ومحکومش میکنیم. هرکسی که قصد ایجاد تفرقه میان مسلمانان را داشته باشد ما آنرا مسلمان نمی دانیم. گمراه دانستن وتوهین به یکدیگر بر خلاف اتحاد و وحدت اسلامی میباشد.

ایشان ضمن تاکید بر احترام متقابل به مقدسات،خظاب به همه مسلمانان گفتند: مسلمانان باید در کنار هم با صلح ،آرامش و برادری زندگی کنند و دور از تعصب و تبعیض، حقوق یکدیگر را رعایت نمایند و تا زمانیکه به مقدسات هم توهین بکنند ما نمیتوانیم به وحدت برسیم.

مدیر محترم دارالعلوم فاروقیه گالیکش در ادامه ضمن اشاره به اصل یازدهم قانون اساسی جمهوری اسلامی خاطرنشان کردند:در اصل 11 قانون اساسی هم ضمن بیان آیه ‏ كريمه‏ “ان‏ هذه‏ امتكم‏ امه‏ واحده‏ و انا ربكم‏ فاعبدون‏” عنوان شده که همه‏ مسلمانان‏ يك‏ امت هستند و دولت‏ جمهوري‏ اسلامي‏ ايران‏ موظف‏ است‏ سياست‏ كلي‏ خود را بر پايه‏ ائتلاف‏ و اتحاد ملل‏ اسلامي‏ قرار دهد و كوشش به‏ عمل‏ آورد تا وحدت‏ سياسي‏، اقتصادي‏ و فرهنگي‏ جهان‏ اسلام‏ را تحقق‏ بخشد

مولانا در ادامه بیانات خود در مورد وحدت، اشاره به برخی آسیبها کردند و گفتند:از اهلسنت  چهره کریه نشان ندهید ،به خلفاء ثلاثه و صحابه توهین نکنید و آنها را ظالم  جلوه ندهید که در چنین صورتی وحدتی ایجاد نخواهد شد.تا چنین آسیبهایی باشد هزاران هفته وحدت و کنفرانس بگیریم فایده ای ندارد.

امام جمعه اهلسنت آزادشهرضمن مهم شمردن  حفظ وحدت تاکید کردند:امروز بر همه مسلمانان و اجب است با حفظ وحدت، توطئه دشمنان را خنثی کنند زیرا که استکبار جهانی هجوم همه جانبه را به طرف اسلام ومسلمین داشته و دارد. زمانیکه وحدت نباشد دشمنان سوء استفاده میکنند بالاخص یهود و نصاری که دشمنان دیرینه هم هستند و مسیحییان یهودیها را قاتل حضرت عیسی میدانند اما در مقابل مسلمانان یک ملت واحد شده اند.(الکفر ملة واحدة)

مولانا در ادامه خطاب به نمازگزاران افزودند:چهره  واقعی استکبار و دشمنان اسلام مانند امریکا،آلمان و انگلیس زمانی مشخص شد که با مرگ  شارون منحوس آن جلاد و قصاب صبرا و شتیلا و هزاران مسلمان بی دفاع ضمن اظهار تاسف از این موضوع او را شخصی صلح طلب و قهرمان جلوه دادند.

ایشان ضمن تاکید بر هوشیاری مسلمانان در مورد توطئه ها و اهداف دشمن افزودند:مسلمانان نباید اجازه دهند مستکبران عالم اختلافات جزئی بین آنها را بزرگ کنند و کشورهای اسلامی را ناامن جلوه دهند و با این ترفند به اهداف شوم خود برسند آنها 3 هدف دارند 1.سلاحهای خود را آزمایش کنند و قدرت برد وتخریب آنها را بسنجند 2.اسلحه های خود را بفروشند و جیب های خود را از سرمایه مسلمانان پر کنند 3.بین مسلمانان دشمنی و تفرقه ایجاد کنند و نیروهای بالقوه و بالفعل آنها را تضعیف کرده و از بین ببرند که نمونه بارز آن را در کودتاه نظامی  نامشروع مصر به سرکردگی امریکا مشاهده کردیم

خطیب جمعه اهلسنت آزادشهرضمن پیشنهاد تشکیل ارتش متحد اسلامی و ضروری دانستن آن خطاب به سران کشورهای اسلامی گفتند:مسلمانان در دنیا دارای جمعیت کثیری هستند  و بیشترین تعداد کشورهای دنیا(حدود 52 کشور) را دارا هستند. بزرگترین منابع وذخایر نفت و گاز دنیا در کشورهای  اسلامی است اما متاسفانه مسلمانان همیشه خوار بوده اند که علت آن فقط عدم وحدت بوده است لذا باید همه ملل اسلامی متحد شوند وبلا تشبیه همانند ناتو واتحادیه اروپا یک ارتش نیرومند و ابر قدرت اسلامی را تشکیل بدهند و توطئه های دشمنان را خنثی کنند ومقابل آنها بایستند زیرا که اگر شما چنین کاری نکنید خداوند طبق وعده خود در آیه 38 سوره قتال شما را برخواهد داشت و گروهی دیگر را جایگزین شما خواهد کرد.

Print Friendly

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/gorgij/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

8 نظر

 1. سلام علیکم. خوشحالم که مولانا در فضای مجازی هم وارد عرصه شده اند. این باعث افتخار ماست. حمایت همه جانبه از مولانا و نشر افکارش بر همه ی ما واجب است. لیکن شما دوست عزیز که سایت مولانا را اداره می کنید با توجه به اینکه دشمنان درصدد سواستفاده از عدم وحدت ماهستند سعی کنید مطالب را جوری بنویسید که بیان کننده ی دلسوزی و نماد وحدت گرایی مولانا باشند همانگونه که هستند . زیرا انتقاداتی که از ایشان می شود چهره ی نامناسبی از این بزرگوار در اذهان برداران هم مسلمان ما به وجود آورده. لطفا کلمات و جملات وحدت آفرین این شیخ بزرگوار را تیتر اخبار نمایید . آرزوی طول عمر و عزّت روز افزون مولانا و شما را از خداوند مسئلت دارم.

 2. السلام علیکم و رحمه الله.جزاک الله خیرا.

 3. ازاینکه ایشان واردفضای مجازی شدندخیلی ممنونم خداونداین عالم عزیزراطول عمرعنایت فرماید. امحمدازکلاله

 4. سلام خداوند همیشه مولانا را حفظ و پیروز گرداند آ مین

 5. بعيد ميدونم نظرم رو منتشر كنيد اما علي اي حال؛

  اتحاد معنايش دست كشيدن از اعتقادات نيست. اين نكته اي است كه بايد بفهميد. وحدت اين نيست كه ما شيعيان خلفا را قبول كنيم. به استناد كتب فرقين مي تواند ثابت كرد شيخين و جناب عثمان غاصب حق اميرالمومنين بودند فلذا محبت به آنان يعني خروج از تشيع، همانطور كه براي شما اعتقاد به عصمت و غدير و غيره يعني خروج از تسنن.

  اما فرموديد وحدت واقعي. بفرماييد جناب گرگيج، چندبار شيعيان در وسط مردم اهل سنت عمليات انتحاري انجام دادند؟! چند نفر از علماي شما توسط شيعيان تكه تكه شدند؟

  خوش داشته باشيد چه نه، وهابيت بخشي از تفكر تسنن است، شيعيان باني وحدت بودند، شما چه كرديد؟ همش طلبكار بودن.
  مگر در عربستان اجازه ي وزارت شيعيان را مي دهند؟
  مگر در بحرين اجازه ي حتي انتخابات مي دهند؟
  در عربستان بردن صحيفه سجاديه جرم است!

  اينقدر مردم مظلوم را فريب ندهيد.

 6. دوستدار اهل بیت

  جناب گرگیج زمانی که سایت سنت آنلاین بیاید ودر فضائل دروغی معاویه دشمن اهل بیت کامنت بگذارد شما همش می گویید که در مجمع صحبت از دوستی اهل بیت است آیا این است دوستی اهل بیت که از دشمن اهل بیت تعریف وتمجید بکنید مگر علمای خودتان در صحاح نگفته اند که اگر کسی با امام زمانش بجنگد کافر است ؟؟؟!!!!!!!!!! طرفداری از کافر برای چه ؟؟؟ آیا این دوستی با اهل بیت شما این چنین است ؟؟؟ وای به حال دشمنی ؟؟؟!!!!!!!

  • شما همتون ی کم مشکل دارین توهین هم میکنین بعدش میاین و به مولانا بد میگین آخه اینم شد مذهب؟؟؟ هیچ مذهبی برای فحش دادن به طرف ثواب قایل نشده حتی یهود و نصارا اما شما با لعن و نفرین مقدسات دیگر فرق ثواب کسب میکنین

 7. اقای دوستدار اهل بیت
  اولا حضرت معاویه (رض) از دیدگاه اهل سنت خیلی هم قابل احترام هستند و فضایل ایشان هم به هیچ وجه دروغی نیست،دوما: ایشان به هیچ وجه دشمن اهل بیت نبودند و جنگ هایی که حضرت علی (رض) داشتند دلیل داشته اگرچه این جنگ ها اشتباه بودند اما ایشان مجتهد بودند و خوب در اینجا خطای اجتهادی کردند و حکمش با خداست در ضمن اگر از عقاید اهل سنت اطلاعی داشته باشید باید بدانیدکه در پشت پرده این جنگ ها منافقین بودند و زمانی که در صفین قرار بر صلح شد منافقین دسیسه کردند و جنگ را آغاز کردند.سوما : علمای ما در صحاح گفتند هر کس با امام حود بجنگد کافر است؟ ببخشید منظورشون کدام امام است ، نکند 12 امام شماست، این ها را افراطیون و مدلسین شیعه به علمای ما نسبت میدهند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*