Warning: Declaration of tie_mega_menu_walker::start_el(&$output, $item, $depth, $args) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /home/gorgij/public_html/wp-content/themes/my-sahifa/functions/theme-functions.php on line 1966
انتقاد شدید اللحن مولانا گرگیج از تحریف اعتقادات اهل سنت توسط صدا و سیما و بی تفاوتی برخی ازعالِم نماهای اهل سنت - پایگاه اطلاع رسانی دفتر مولانا گرگیج

انتقاد شدید اللحن مولانا گرگیج از تحریف اعتقادات اهل سنت توسط صدا و سیما و بی تفاوتی برخی ازعالِم نماهای اهل سنت

مولانا محمدحسین گرگیج با بیان اینکه سینه زنی و عزاداری محرم ،جزو عقاید اهل سنت نیست،اظهار داشت: افرادی از اهل سنت که در مراسم سینه زنی و عزاداری محرم شرکت می کنند یا جاهل هستند و از اعتقادات مذهبی خود آگاهی ندارند و یا اینکه چاپلوسند و به دنبال پست،مقام ومال دنیا هستند،حساب اهل سنت از چنین افرادی جدا هست وما چنین افسار گسیخته هایی که پیرومذهب و دین خود نیستند جزو اهل سنت نمی دانیم.gorgij.net (2)

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شیخ التفسیر مولانا گرگیج،امام جمعه اهل سنت آزادشهر در بخشی از اظهارات خود در مراسم نماز جمعه( 16 آبان 93) این شهرستان،در واکنش به برگزاری مراسم عزاداری و سینه زنی برخی از اشخاص به ظاهراهل سنت و متعاقباً پخش آن از صدا و سیما،ضمن انتقاد شدید از این موضوع، تصریح کرد:  ما این حق را داریم  که مطابق باورهای مذهبی خود عمل کنیم.آیا در مذهب اهل سنت روز عزایی وجود دارد؟ آیا پیامبر برای انبیای گذشته سالگرد وفات برگزارنمود؟صحابۀ رسول الله(ص) برای ایشان سالگرد وفات نگرفته اند.آیا پیامبر برای شهیدان جنگ بدر و احد که عموی پیامبر حضرت حمزه(رض) در بین آنان  بود سالگرد و مراسم عزاداری برگزار نمودند؟ ما هرگز  برای پیامبر،خلفای راشدین و امامان خود عزا نگرفته ایم،چنین چیزی در مذهب ما نیست،ما پیرو مذهبیم و افسار گسیخته نیستیم.

مولانا گرگیج با بیان اینکه اگرکسی مذهب و باور خود را رها کند و ازاعتقادات دیگر مذاهب پیروی کند به هیچ دین و باوری نیست خاطر نشان کرد: کسی که باور خود را رها کند و در مراسمات و اعتقادات دیگر مذاهب شرکت کند چاپلوس ومتملق است و در میان اهل سنت هیچ جایگاهی ندارد،این بیچاره گان یا ناآگاه هستند و از اعتقادات مذهبی خود بی خبرند و یا اینکه دنبال مقام دنیوی، پست و خودشیرینی می باشند. اگرکسی مذهب و باور خود را رها کند و ازاعتقادات دیگر مذاهب پیروی کند به هیچ دین و باوری نیست.

مدیر دارالعلوم فاروقیه گالیکش در انتقاد از عملکرد صدا و سیما در ایام محرم،بیان داشت: بنده از صدا وسیما گلایه دارم که افراد نادان و نا آگاهی را از رسانۀ عمومی نشان می دهند که این ها اهل سنت هستند و سینه می زنند، هیئت و دسته دارند ، شخصی جهالتی می کند از تمام شبکه های صدا و سیما پخش می شود که اهل سنت این چنین باورهایی دارند،من از همان اشخاص به ظاهر اهل سنتی  که مقابل دوربین سینه زنی می کنند می پرسم آیا شما برای خلفای راشدین و امامان خود سینه زده اید و عزاداری کردید که برای حسین سینه می زنید؟ چنین چیزی در مذهب ما نیست و نخواهد بود.

ایشان در ادامه ،سکوت و بی تفاوتی برخی ازعالِم نماهای منطقه را دربرابر چنین اعمالی مورد نکوهش قراردادند و توصیه کردند: من به علمای منطقه که با نان و آب مردم به این مقام دینی رسیده اند و هنوز هم دستشان در جیب مردم است و ازاین طریق تغذیه می شوند می گویم مگر شما سنگربان دین و مذهب خود نیستید؟پس چرا ساکت نشسته اید؟ آیا یک نفر مکلف است یا همه وظیفه دارند که از باورهای مذهبی خود دفاع کنند، ما نباید ازمردمی که به ما حترام می گذارند پاسداری کنیم؟ ما موظفیم که به ملت خود تعلیمات مذهبی را آموزش دهیم.

خطیب جمعه اهل سنت آزادشهر با تأکید بر این مطلب که” ما اهل سنت، پیامبر، حضرت حسین و اهل بیت را دوست داریم” خطاب به حضار یادآور شد: پیامبر(ص) فقط سه روز را اجازه داده اند که عزا بگیریم،دوستی ما با اهل بیت در این است که محبت آنها را در دل داشته باشیم و دوم اینکه از روش آنان تبعیت کنیم ؛پیامبرهرگز زدن به سر و سینه را از نشانه های محبت ندانسته است؛ ما این رسم را از نظر مذهبی جزو محبت نمی دانیم وخلاف مذهب ما می باشد.لذا از علماء می خواهیم که به مردم آگاهی های لازم مذهبی را آموزش دهند و صدا و سیما هم نباید افراد جاهل و چاپلوسی را که سینه زنی می کنند از رسانۀ عمومی به نام اهل سنت و اعتقادات آنان پخش کند،اهل سنت از چنین اعمالی دور هستند؛ حساب اهل سنت از چنین افراد احمقی جدا است و هرکس هم اعتراضی دارد بنده خودم پاسخگو هستم.

اگر مسجد الأقصی اشغال شود مصیبت بزرگی برای جهان اسلام خواهد بود

مولانا گرگیج در بخش دیگری از سخنانش از سکوت سران کشورهای اسلامی در برابر جنایتهای رژیم صهیونیستی در فلسطین و مسجدالأقصی انتقاد کردند و ابراز داشتند: اگر مسجد الأقصی اشغال شود مصیبت بزرگی برای جهان اسلام خواهد بود که یکی از اماکن مقدس مسلمانان که دارای جمعیت چشمگیری در دنیا هستند به دست تقریبا سه میلیون یهودی بیفتد،ملت ها امروز بیدارند و تا قطره ای خون در بدن دارند ازاسلام دفاع می کنند پس چرا حکام مسلمانان سکوت کرده اند؟ این سکوت شما در برابر جنایت ،مرگ است.

مدیر دارالعلوم فاروقیه گالیکش در پایان،ضمن محکوم کردن حمله تروریستی هفته جاری به شیعیان در حین برگزاری مراسم عزاداری درعربستان سعودی،ازموضع گیری نیروهای حکومتی و مفتی اعظم سعودی ستایش و تقدیر نمودند و خواستار برخورد با عاملان این جنایت مطابق با قوانین آن کشور شدند.

Print Friendly

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/gorgij/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

2 نظر

  1. آراس مریوان

    جزاک الله خیرا

  2. جزاک الله خیرا
    شیخ بزرگوار

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*