Warning: Declaration of tie_mega_menu_walker::start_el(&$output, $item, $depth, $args) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /home/gorgij/public_html/wp-content/themes/my-sahifa/functions/theme-functions.php on line 1966
علما و بزرگان اهل سنت دولت دوازدهم را تحریم کنند - پایگاه اطلاع رسانی دفتر مولانا گرگیج

علما و بزرگان اهل سنت دولت دوازدهم را تحریم کنند

مولانا محمدحسین گرگیج با توجه به عدم حضور بزرگان اهل سنت در مراسم تحلیف ریاست جمهوری دوازدهم و بی توجهی مسئولین نسبت به خواسته های جامعه اهل سنت از علما و بزرگان خواستند تا با دولت دوازهم تعامل نداشته باشند و آن را تحریم کنند.photo_2017-08-11_07-45-05

به گزارش پایگاه خبری دفتر شیخ التفسیر مولانا گرگیج، ایشان در بخش پایانی مراسم نمازجمعه (20 مرداد 96) شهرستان آزادشهر ضمن انتقاد شدید از عدم دعوت بزرگان اهل سنت به مراسم تحلیف ریاست جمهوری دوازدهم اظهار داشتند:  عدم دعوت از بزرگان  اهل سنت در مراسم تحلیف ریاست جمهوری دوازدهم که حداقل 25 درصد از جمعیت کشور را تشکیل می دهند موجب رنجش ملت و همه اندیشمندان و روشنفکران جامعه شد.

امام جمعه اهل سنت آزادشهر افزودند: ما انتظار نداریم که جهت شرکت در مراسم تحلیف برای مان دعوت نامه بفرستند زیرا این مسئله برای بنده اهمیتی ندارد اما شیخ الاسلام مولانا عبدالحمید که در برهه زمانی حساس مردم را به پای صندوق آورد و رییس جمهور را به کرسی نشاند نباید به فراموشی سپرده می شد.

مولانا گرگیج با اشاره به نحوه برگزاری مراسم تحلیف گفتند: میهمانانی از 92 کشور با هزینه های ملت به این مراسم دعوت شدند و هزینه هایی که دولت صرف این مراسم کرد متعلق به ملت است، مطابق عُرف بین المللی هزینه های رفت و برگشت و حتی خرید سوغاتی بر عهده میزبان می باشد.

ایشان ادامه دادند: هزینه های گزافی که در این مراسم صرف شد مال ملتی بود که کارت یارانه شان در سوپر مارکت و نانوایی ها گرو گذاشته شده است تا بتوانند نان شب خود را تهیه کنند؛ پولی که شما به دیگران حاتم بخشی می کنید متعلق به این ملت فقیر است، این ملت بودند که به شما رای دادند نه آن افرادی که با هزینه های ملت به این مراسم دعوت شدند.

عضو مجمع فقهی ایران با اشاره به تلاش های گسترده مولانا عبدالحمید در ایام انتخابات و بی تفاوتی مسئولین نسبت به این موضوع خاطرنشان کردند: مولانا عبدالحمید در روز انتخابات از تریبون نمازجمعه به مردم تاکید کردند که ابتدا رای خود را به صندوق بیندازند سپس برای صرف ناهار و استراحت به منزل بروند، جناب آقای دکتر روحانی این غیرت، تدبیر و امید و شجاعت نیست که چنین شخصیت برجسته ای به فراموشی سپرده شود در حالی که شما در تبلیغات انتخاباتی به ما کلید نشان دادید.

استاد تفسیر دارالعلوم فاروقیه گالیکش در ادامه بیان داشتند: به گفته آقای جلالی زاده، رابرت موگابه که در کشور خودش جایگاهی ندارد دعوت می شود اما یک صندلی برای اهل سنت در مراسم تحلیف پیدا نمی شود؛ آیا تشکر و قدردانی از ملت اینگونه صورت می گیرد؟!

مولانا گرگیج خطاب به دکتر روحانی یادآور شدند: شما پیش از انتخابات برای تصاحب آرای مردم به مولانا عبدالحمید انتصاب چهار وزیر اهل سنت و چهار استان دار و چندین مدیر کل و معاون و نیز استفاده از نیروهای اهل سنت را وعده کردید و قول دادید که نواقص دوره های گذشته را جبران خواهید کرد.

عالم برجسته اهل سنت کشور افزودند: در دوره گذشته مولانا عبدالحمید به مراسم تحلیف دعوت شد و مردم نیز نسبت به آن اظهار خرسندی کردند اما امسال از ایشان دعوت به عمل نیامد که این مسئله ظلم بزرگی در حق جامعه اهل سنت بود.

مدیر دارالعلوم فاروقیه گالیکش در ادامه خاطرنشان کردند: افراد زیادی در داخل و خارج از کشور از ما خواستند انتخابات را تحریم کنیم اما مولانا عبدالحمید با درایت و دور اندیشی در جلسه شورای راهبردی گفتند ما این خاک و ملت را می خواهیم و دوست نداریم به سرنوشت کشورهای سوریه و عراق دچار شویم.

ایشان با اشاره به وعده های انتخاباتی اصلاح طلبان به جامعه اهل سنت در ایام انتخابات اظهار داشتند: طیف اصلاح طلبان به ما قول دادند که به خواسته های اهل سنت توجه می کنند اما حتی مولانا عبدالحمید به مراسم تحلیف دعوت نشد، آقای رییس جمهور، شما پیش از انتخابات با کلید، تدبیر و امید وعده های بسیار خوبی به ما دادید اما تدبیرتان این بود که جمعیت 25 درصدی اهل سنت که رای خود را به نفع شما انداختند مورد بی مهری قرارگیرند.

مولانا گرگیج اظهارات رییس مجلس مبنی بر فقدان جا در مجلس را عذر بدتر از گناه عنوان کردند و خاطرنشان ساختند: مولانا عبدالحمید و سایر علما که مورد تایید جامعه اهل سنت هستند به مراسم تحلیف دعوت نشدند که رییس مجلس کمبود جا را بهانه می کنند؛ آیا در خانه ملت 25 درصد این ملت جایی ندارند؟! اگر صندلی نبود ما طبق عادت روی فرش می نشستیم و میهمانان عزیز مانند موگرینی و موگابه را اکرام می کردیم که بر روی صندلی بنشینند، چنین عذرهایی بدتر از گناه هستند.

عالم سرشناس اهل سنت کشور ادامه دادند: در شان نظام جمهوری اسلامی نبود که نمایندگان مجلس با یک زن اروپایی عکس بگیرند و به آن افتخار کنند، بنده در گفتگو با یکی از نمایندگان اهل سنت اعتراض کردم که وقتی مولانا عبدالحمید دعوت نشد شما هم باید در هنگام تحلیف مجلس را ترک می کردید.

مولانا گرگیج توجه و رسیدگی به مطالبات جامعه اهل سنت را مهمترین خواسته این شهروندان عنوان کردند و بیان داشتند: 38 سال است که شعار وحدت و انسجام سر می دهید آیا وحدت و برادری این چنین هست؟! بنده معتقدم مولوی عبدالحمید را به مراسم تحلیف دعوت نکردند تا ذهن مردم مشغول شود و خواسته های اصلی خود را که انتصاب وزیر و استفاده از شایستگان اهل سنت است از یاد ببرند؛ ما هرگز خواسته های قانونی مان را فراموش نخواهیم کرد زیرا حق مان هست و باید داده شود.

امام جمعه اهل سنت آزادشهر افزودند: برخی افراد انتقاد می کنند که چطور از نمایندگان کلیمیان، مسیحیان و زرتشتیان دعوت شد اما از اهل سنت نماینده ای نبود، بنده این اعتراض را قبول ندارم زیرا چه کلیمی باشد چه زرتشتی و یا شیعه و سنی باشد فرزند همین مرز و بوم است.

ایشان تاکید کردند: باید نمایندگان تمامی اقشار و مذاهب حضور داشته باشند، سوگند نامه ای که رییس جمهور در مراسم تحلیف خواندند را دوباره تکرار کنند که در آن ذکر شده است حقوق تمامی ملت اعم از همه اقشار و مذاهب بدون تبعیض و دوگانگی رعایت شود؛ مطابق قوانین بین المللی و اسلامی و قانون اساسی کشور، ملت ایران از حقوق یکسان برخوردار هستند که باید حق شان داده شود.

ایشان ضمن پیشنهاد تحریم دولت دوازدهم از سوی علما و بزرگان اهل سنت تصریح کردند: بنده در جایگاهی نیستم که به مولاناعبدالحمید دستور بدهم اما پیشنهادم این است که علما و بزرگان اهل سنت به خاطر بی توجهی دولت دوازدهم به خواسته های اهل سنت آن را تحریم کنند و ضمن عدم حضور در محافل دولتی با این دولت تعامل و همکاری نداشته باشند.

خطیب جمعه اهل سنت آزادشهر در ادامه افزودند: همان طور که آن ها ما را تحریم کردند همه جلسات آنان باید تحریم شود و در خصوص شرکت مردم در دوره بعدی انتخابات و یا تحریم آن تصمیم می گیریم و در ایام انتخابات فتوا صادر خواهیم کرد.

مولانا گرگیج با بیان اینکه ” مردم، دروغ و فریب را هرگز نمی پذیرند” اظهار داشتند: مردم از وعده های دروغین خسته شده اند، به ذات الهی سوگند یاد می کنم اگر در انتخابات اخیر، سعه صدر و دوراندیشی مولانا عبدالحمید نبود چنان درصد آرا کاهش می یافت که حیثیت نظام زیر سوال می رفت.

ایشان با اشاره به “سعه صدر و دور اندیشی مولانا عبدالحمید” خاطرنشان کردند: مولانا عبدالحمید در سخنرانی های خود همواره بر ضرورت اتحاد و برادری تاکید داشته اند و ملت ایران، هوشیار و بیدار هستند، الحمدلله سابقه اهل سنت درخشان است که تا کنون برعلیه نظام شعار سر ندادند و کودتا به راه نینداختند.

عضو مجمع فقهی احناف ترکمن صحرا ادامه دادند: ما ضعیف تر از شیعیان بحرین نیستیم که برای سقوط نظام حاکم به خیابان ها می آیند و شعار سر می دهند، تا کنون از اهل سنت چنین شعاری نشنیده اید و اگر ما یک روز چنین شعاری سر دهیم معلوم نیست چه برخوردی با ما خواهید داشت.

مولانا گرگیج در ادامه خاطرنشان کردند: جامعه اهل سنت هرگز مقابل حکومت قرار نگرفته اند بلکه همسو با نظام حرکت کردند و همواره خواسته های قانونی خود را مطالبه می کنند، دولت از خود حد و مرزی دارد و ملت هم حق و حقوقی دارند.

ایشان در پایان ضمن تاکید بر حفظ امنیت و توجه به خواسته های مشروع جامعه اهل سنت تاکید کردند: ما همواره بر حقوق شهروندی تمامی اقشار و مذاهب تاکید داشته ایم زیرا همه اقشار و مذاهب را به طور یکسان دوست داریم و سوابق ما بیانگر این ادعا است، دین و مذهب مردم برای ما ملاک نیست بلکه حقوق آنان برای ما اهمیت دارد.

Print Friendly

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/gorgij/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*