Warning: Declaration of tie_mega_menu_walker::start_el(&$output, $item, $depth, $args) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /home/gorgij/public_html/wp-content/themes/my-sahifa/functions/theme-functions.php on line 1966
کسانی که به دنبال تقسیم سیستان و بلوچستان هستند اهداف شخصی دارند - پایگاه اطلاع رسانی دفتر مولانا گرگیج

کسانی که به دنبال تقسیم سیستان و بلوچستان هستند اهداف شخصی دارند

مولانا محمدحسین گرگیج با اشاره به طرح تقسیم احتمالی استان سیستان و بلوچستان ضمن اعلام مخالفت مجدد با آن، تقسیم استان ها را با وجود “رانت خواری و دزدی های کلان در کشور ” بی فایده دانستند.photo_۲۰۱۸-۰۲-۱۶_۱۳-۱۰-۵۰

به گزارش پایگاه خبری دفتر شیخ التفسیر مولانا گرگیج، امام جمعه اهل سنت آزادشهر در بخشی از مراسم نمازجمعه (27 بهمن 96) این هفته با اشاره به مطرح کردن مجدد تقسیم سیستان و بلوچستان از سوی برخی نمایندگان این استان اظهار داشتند: بنده با طرح تجزیه استان سیستان و بلوچستان مخالفم، کسانی که چنین طرح هایی را در مجلس و یا وزارت کشور عنوان می کنند بدانند تا زمانی که رانت خواری و دزدی های کلان وجود داشته باشد تقسیم استان ها بی معناست.

ایشان ضمن اظهار خرسندی از موضع نمایندگان بلوچ در قبال طرح تقسیم استان گفتند: مرحبا به نمایندگان بلوچ که در مقابل این طرح واکنش نشان دادند و رییس مجمع نمایندگان استان نیز گفت که رهبری با طرح تقسیم استان مخالف است، مردم با وجود گستردگی استان همواره در کنار هم مسالمت آمیز زندگی کرده اند.

مدیر دارالعلوم فاروقیه گالیکش در ادامه راهکارهایی را جهت توسعه استان ارائه دادند و خاطرنشان ساختند: تقسیم استان جز اینکه چندین استان دار و معاون استاندار بیفزاید و هزینه گزافی بر دولت تحمیل کند منفعتی در راستای توسعه استان نخواهد داشت، تنها راه توسعه استان این است که نمایندگان به اتفاق هم، دولت را مکلف کنند که بودجه بیشتری به آن مناطق اختصاص دهد تا مناطق محروم تحت پوشش قرار گیرند.

عالم برجسته اهل سنت کشور ادامه دادند: تقسیم استان سبب می شود که محدودیت ها بیشتر شود و همان طور که مولانا عبدالحمید نتوانست به رمشک کرمان سفر کند با تقسیم استان ها، دیگر نمی تواند به مناطق هم جوار سفر کند.

ایشان تاکید کردند: ما باید خدمات را افزایش دهیم نه استان ها را؛ همان طور که انگلیس برای منافع خود، امپراطوری مسلمانان را تجزیه کرد، کسانی که به دنبال تقسیم سیستان و بلوچستان هستند نیز اهداف شخصی دارند؛ اگر هدف این افراد منافع مردم است باید به جای گسترش استان ها خدمات را افزایش دهند.

عضو مجمع فقهی اهل سنت کشور در پایان این بخش از سخنان شان گفتند: بنده امیدوارم که علما و نخبگان بلوچ در مقابل این طرح، موضع گیری نمایند؛ تقسیم استان صرفا معضلات منطقه را افزایش می دهد.

*وظیفه سپاه، ساخت پایگاه در مرکز روستا نیست

خطیب جمعه اهل سنت آزادشهر در ادامه با اشاره به تجمع مردم روستای عالی کنار بخش آشار بر علیه پایگاه سپاه تصریح کردند: در کشور هر ارگانی از خود وظایف و جایگاهی دارد، حفاظت شهر و روستاها بر عهده نیروی انتظامی است که این ارگان، زیر مجموعه دولت می باشد؛ ارتش و سپاه از خود جایگاهی دارند و وظایف آنان حفاظت از مرزهای کشور و صیانت در برابر تهاجم بیگانگان می باشد.

مفسر برجسته اهل سنت کشور با بیان اینکه “وظیفه سپاه، ساخت پایگاه در مرکز روستاها نیست” خاطرنشان ساختند: حفاظت از شهر و روستا بر عهده نیروهای انتظامی است. برخی افراد در بلوچستان، مردم را مسلح کردند که یکدیگر را نابود کنند و این مسئله بارها باعث اعتراض علما و اندیشمندان شد.

مولانا گرگیج در ادامه افزودند: در روستای عالی کنار و چندین روستای دیگر از بخش آشار، مردم با تجمع مقابل بخشداری نسبت به مزاحمت های پایگاه سپاه برای نوامیسشان اعتراض کردند و خواستار جمع آوری این پایگاه ها شدند.

مدیر دارالعلوم فاروقیه گالیکش در خاتمه بیانات شان، خواستار جمع آوری پایگاه های سپاه از مرکز روستاها شدند و ابراز داشتند: تجمع و خواسته مردم در این خصوص بحق است که باید شنیده شود، اگر صدای مردم را نشنوید در آینده تبعات منفی در پی خواهد داشت؛ از وزارت کشور و بخشدار آشار خواهانیم که این پایگا ها را جمع آوری کنند و حفاظت روستاها را در اختیار نیروهای انتظامی قرار دهند.

Print Friendly

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/gorgij/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*