دولتمردان و نمایندگان مجلس به فکر قشر آسیب پذیر جامعه باشند

مولانا محمدحسین گرگیج ضمن تبیین برخی از مشکلات قشر آسیب پذیر جامعه و همچنین سیل زدگان، خواستار رسیدگی و کمک رسانی نهادهای دولتی به آنان شد._DSC1306

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه اهل سنت شهرستان آزادشهر، ایشان در بخشی از سخنان شان در مراسم نمازجمعه (27 اردیبهشت 98) شهرستان آزادشهر گفتند: طرح هایی در مجلس جهت رسیدگی به سیل زدگان و همچنین اقشار آسیب پذیر کشور به تصویب رسید که جای خرسندی دارد زیرا تعداد زیادی از مردم مستضعف هستند و هیچ منبع درآمدی ندارند و از سویی دیگر، گرانی غوغا می کند.

عالم سرشناس اهل سنت کشور افزودند: این روزها سخن از توزیع مجدد کالا برگ و کوپن برای شهروندان هست که به عقیده بنده باید به افراد آسیب پذیر و قشر کم درآمد، کالا برگ و کوپن اختصاص داده داده شود زیرا در اداره زندگی خود ناتوان هستند.

مولانا گرگیج خطاب به مسئولین تأکید کردند: کسی که جز یارانه درآمد دیگری جهت گذران زندگی ندارد قادر به خرید یک کیلو گوشت در ماه هم نیست؛ لذا مسؤلین امر و نمایندگان مجلس باید به فکر قشر آسیب پذیر باشند و آن ها را شناسایی کرده و تحت پوشش قرار دهند، باید به فکر کسانی که قشر ضعیف و ناتوان جامعه هستند باشیم زیرا ناتوانی مالی سبب می شود به بزهکاری های اجتماعی از قبیل سرقت، و فروش مواد مخدر روی آورند.

* کمک به سیل زدگان تداوم داشته باشد

استاد تفسیر دارالعلوم فاروقیه گالیکش در ادامه به مشکلات سیل زدگان اشاره کردند و خطاب به مسئولین دولتی گفتند: از دولتمردان خواهانم به سیل زدگان رسیدگی بیشتری داشته باشند که اساسی ترین مشکل آنان مسأله مسکن است و پیش از این هم متذکر شدم که اهل سنت نمی توانند وام ربوی دریافت کنند زیرا شریعت اجازه این کار را نداده است؛ پس مسئولین محترم در این خصوص چاره اندیشی کنند.

خطیب جمعه اهل سنت آزادشهر خاطرنشان ساختند: در مناطق سنی نشین وام های با بهره برداشته شوند زیرا این خواسته مردم آسیب دیده است، کمک به نیازمندانی که استطاعت مالی ندارند بلا عوض باشد و کمک رسانی به سیل زدگان کشور مقطعی نباشد بلکه تداوم داشته باشند زیرا مردم، متحمل خسارت های فراوانی شده اند که هم زراعت شان نابود شده و هم منازل و اثاث شان آسیب دیده است.

مولانا گرگیج همچنین در پایان اظهارات شان از تصویب لایحه اعطای تابعیت فرزندان  مادران ایرانی در مجلس شورای اسلامی اظهار خرسندی کردند.

Print Friendly

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*